Новини
Четвер, 11 травня 2017 07:02

"Живи, річко!"

«Живи, річко!»

Під такою назвою 10 травня 2017 р. в Києві у парку «Почайна», за 500 м. від станції метро «Петрівка», відбувся 1-й фестиваль річок Києва, організований Громадським рухом «Почайна» та Департаментом містобудування та архітектури Київської міської держадміністрації. На нього була запрошена і наша Громадська організація «Старий Дніпро».

Захід, незважаючи на примхливу, майже зимову погоду, був доволі велелюдним. У ньому взяли участь представники КМДА та громадських рухів на захист водойм Києва, архітектори, ландшафтні архітектори, екологи, гідрологи, краєзнавці, культурологи, діти, студенти, кияни та гості міста.

Про важливість заходу свідчила присутність журналістів Центральних радіо- і телеканалів, навіть таких популярних як «Інтер» та «5-й канал».

Програма фестивалю було досить насиченою, адже він виявився своєрідним звітом Громадського руху "Почайна", очолюваного Анною Цвєтковою. Тож ще на вході до парку було видно, яка величезна робота тут уже проведена. Звичайно, що головною «дійовою особою» новоствореного парку є саме невеличка річечка «Почайна», одна із півсотні малих річок Києва, її ширина взагалі 3-5 м. Хай і на невеликому відрізку в 300-400 м, але вона стала упорядкованою і окультуреною із збереження природного ландшафту. Та це лише перший крок. Наступним буде реалізація ескізного проекту відродження всієї річки Почайна. Якраз на цьому фестивалі і відбувалася презентація переможців Всеукраїнського архітектурного конкурсу на ескізний проект відродження річки Почайни з благоустроєм території «ПАРК ПОЧАЙНА», адже в конкурсі брали участь більше десятка творчих колективів з усієї України. Всі ці проекти можна було бачити виставлених стендах і кожний міг їх оцінити.

Однією із складових фестивалю була презентація громадських ініціатив, для якої і були зпрошені  ГО «Старий Дніпро» та ГІС «Асоціація України».

Окрім того, фестиваль став ще й веселим дійством, адже в його програмі були майстер-класи, ігри, катання на каное, театральне дійство.

Окремі епізоди фестивалю  - на наших світлинах з текстівками.

Микола МИХНЯК 

Почайна 1Емблема  конкурсу

Почайна 2Проекти відродження р. Почайни

 Почайна  3Один із проектів

 Почайна 7Зручне місце для водних прогулянок

 Почайна 11Дитячі ігри на фестивалі

 Почайна 12Організатори конкурсу
допомагали дітям пускати "кораблики"

 Почайна 13Майстер-клас по ліпленню з глини

 Почайна 15 IMG 8839Дитячі малюнки

 Почайна 16Парк Почайна

 Почайна 4ГО "Старий Дніпро"
представляли  її голова Віталій Іващенко (справа)
та редактор Микола Михняк (зліва),
а ГІС "Асоціація України" - її керівник
Олександр  Мельник (посередині)

 Почайна вишВідомий краєзнавець,
доктор географічних наук,
професор Національного авіаційного університету
Віктор Іванович Вишневський

 Почайна тріоВ.І.Вишневський, О.В.Мельник та В.П.Іващенко

 Почайна 17Представник КМДА
з цікавістю розглдяає матеріали ГО "Старий Дніпро"

 Почайна 6Віталій Іващенко
відповідав на чисельні запитання учасників фестивалю

 Почайна 5Інтерв'ю для ТРК "Київ"

 Почайна 18Інтерв'ю для "5-го каналу"
дає голова Громадського руху "Почайна"
Анна Цветкова

Почайна ІнтЗнімальна група телеканалу "Інтер"

 

 

 

Прочитано 634 разів

Наші партнери

ГІСДПУНІЕЗМіська радагазета Вісник ПереяславщиниНовий поглядУкрпромпостачПереяславська районна радаТелерадіокомпанія АльтаІнститут мистуцтвознавстваПереяслав-Хмельницька РДАПереяслав-Хмельницька ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5