Новини
Вівторок, 11 липня 2017 16:28

"Відродивши Дніпро - відродимо Україну!"

«Відродивши Дніпро, відродимо Україну!»

7 червня 2017 року в Верховній Раді України було створено міжфракційне депутатське об’єднання «За розвиток річок України». Ініціатором створення та головою МДО став Андрій Вадатурський. До складу обєднання ввійшли дерпутати-мажоритарники, виборчі округи яких мають вихід на головні річкові артерії України , також запрошено фахівців з податкового, бюджетного та транспортних комітетів. Головною метою МДО «За рпозвиток річок України» є розробка законопроекту, який забезпечить розвиток річкової галузі економіки, судноплавства та суднобудування, інфраструктури та вирішення проблем екології.

Саме тому було запущено тур на пасажирських експресах на підводних крилах («ракетах»), який спрямований на приверення уваги до місцевих проблем , проблем, пов’язаних з розвитком Дніпра та річкової галузі загалом. Розповідь про участь дорослих і малих переяславців у цій акції наводимо нижче, а зараз розповімо

ЧОМУ ЦЕ ТАК ВАЖЛИВО?

Щодо судноплавства, річкових та пасажирських перевезень. За рік в Україні порти обробляють 150-170 мільйонів тонн вантажів (експорт, імпорт, трансфер). Однак з цього об’єму лише 5-7 мільйонів тонн перевозиться під прапором України. За останні 23 роки дедвейт українських кораблів зменшився у 14 разів. В 1995 році - 6 мільйонів 189 тисяч тонн вантажів, а в 2016 році – уже тільки 450 тисяч тонн. Ситуація з пасажирськими перевезеннями в країні є критичною. Як наслідок – щорічна втрата країною десятків мільярдів гривень надходжень, втрата сотень тисяч робочих місць у галузях судноплавства, суднобудування, портової інфраструтури і інших супутніх галузей.

Щодо суднобудування. Наразі в Україні 9 суднобудівних заводів, які повинні працювати, а це від 10 до 25 тисяч робочих місць. Раніше , в галузі суднобудування пррацювало 250 тисяч людей. Окрім цього, додатково одне таке робоче місце давало 5-6 робочих місць в супутніх галузях. Тобто кількість робочих місць скоротилася щонайменше в 10 разів!

Річкова інфраструтура в Україні є застарілою. Державою не ведуться днопоглоиблювальні роботи, шлюзи знаходяться в аварійному стані, , є нааіть аварійно-небезпечні ділянки у Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах, стан причалів та портів далекий від світових норм.

Щодо екологічного стану річок. З різних стоків до річок потрапляє величезна кількість небезпечних хімічних речовин, азотних сполук, важких металів. Через це щороку ускладнюється санітарно-епідемологічна ситуація, зменшується вилов риби та біорізноманіття. Річки в Україні фактично «самоотруїлися» , і свідченням тому - найнижчі показники вилову риби за останні 60 років.

Для виправлення ситуації в цілому в країні потрібні негайні радикальні дії.

Ми створили нове міжфракційне депутатське об’єднання з ровитку річок України, щоб нарешті зайнятися реальним , а не віртуальним вирішенням проблем в галузі.

Чому сьогодні в Україні річки не працюють на економіку? Перш за все, тому що українські порти - найдорожчі порти у світі, і річкові перевезення не можуть конкурувати із іншими видами транспортування.

Для інформації:

В Європі при перевезенні товарів річками судноплавники НЕ сплачують жодних платежів до бюджетів. Буксирний флот отримує пальне , не сплачуючи акциз, немає ніяких платежів за проведення по каналу, за розведення шлюзів, за розведення мостів;

В Україні збирають одразу кілька видів податків: єдиний соціальний внесок, рентна плата за використання води, акцизний податок на нафтопродукти, адміністративний, корабельний та санітарний збір; також оплачуються послуги служби регулювання суден, послуги шлюзування, послуги із розведення мостів та інші платежі…

Вихід очевидний – потрібно зменшити податкове навантаження, щоб запустити галузь.

Що від цього отримає країна:

-         Розвиток судноплавства в розрізі вантажних і пасажирських перевезень. Перш за все це дозволить зняти навантаження з доріг та економити на ремонті автомобільних і залізничних магістралей. Підраховано, що 1 мільйон тонн вантажу , перевезеного річкою, зекономить 790 мільйонів гривень на ремонті автодоріг. Тобто це дозволить заробляти, економлячи. Лише уявіть, скільки ми зекономимо , якщо повернемось хоча б до рівня 90-х років з 7 до 60 мільйонів тонн вантажів? Що ж стосується пасажирських перевезень, є шанс нарешті запустити комунальне та приватне пароплавство, річкове таксі.

-         Відродження суднобудування. Збільшення об’ємів перевезених річкою вантажів збільшить потребу в будівництві нових суден. Наразі в Україні 9 суднобудівних заводів, які повинні працювати, а це від 10 до 25 тисяч робочих місць. Згідно програми, додатково одне таке робоче місце дає 5-6 робочих місць в супутніх галузях.

-         Розбудову річкової інфраструктури , як результат – створення нових робочих місць та збільшення надходжень до бюджету різних рівнів.

Варто відзначити, що відродження внутрішнього водного транспорту та суднобудування в Україні – стратегічний проект на 7-10 років, який буде гарантом залучення капітальних інвестицій, будівництва флоту, портової інфраструктури, днопоглиблення тощо.

При цьому окрему увагу потрібно звернути на екологічний стан річки Дніпро. Потрібно зробити так, щоб екологічне оздоровлення басейну Дніпра стало одним із найважливіших пріоритетів державної політики у галузі охорони та відтворення водних ресурсів.

На сьогодні басейн річки забезпечує питною водою понад 75% (35 мільйонів) населення країни. При цьому із різними стоками у Дніпро та водосховища потрапляє понад 50 тисяч тонн азотних сполук, 40 тисяч тонн фосфорних, 20 тисяч тонн калійних, близько 1 тисячі тонн заліза, 40 тонн нікелю, 2 тонни цинку, 1 тонна міді, 0.5 тонни хрому тощо. У катастрофічному становищі перебувають річки нижнього Дніпра, на яких щороку ускладнюється санітарно –епідемологічна ситуація, зменшується вилов риби та біорізноманіття.

За рахунок змін гідрологічного режиму Дніпра практично «само-отруївся», і свідчення тому – низькі показники вилову риби цінних порід за останні 60 років. Секредньторічний випуск одно-дворічної молоді в Нижній Дніпро та Каховське водосховище за офіційними порказникамси оцінюється в 700 тонн, а вилов з цієї акваторії – лище 95-100 тонн. З 2008 року в Нижній Дніпро було випущено майже 450 тисяч екземплярів молоді стерляді – не виловлено жодної. Аналогічна ситуація з осетровими.

Для виправлення ситуації в цілому країні потрібні негайні радикальні дії: зменшити податкове навантаження, забезпечити державну підтримку та створити сприятливий інвестиційний клімат в галузі.

Саме цими питаннями і буде займатися новостворене міжфракційне депутатське об’єднання. Ми повинні відродити наші річки, щоб вони працювали для людей!

МДО «За розвиток річок України»

ПО ДНІПРУ НА «РАКЕТІ»

Приємний і несподіваний подарунок для майже 70 школярів Переяславщини зробив народний депутат Сергій Міщенко за сприяння його колеги Андрія Вадатурського.  21 червня дітей разом з їхніми дорослими наставниками більш ніж півтори години катали по Дніпру на білосніжніому теплоході на підводних крилах компанії «Нібулон» аж до Канева і у зворотному напрямку.

ракета 1    ракета 2    ракета 3


Переважна більшість дітей навіть не знала, що таке можливо і лише деякі дорослі пам’я
тали, як колись такими пасажирськими суднами можна було із задоволенням дістатися до Києва, Канева, Черкас та інших місць. У теплу навігаційну пору «ракети» заходили і до переяславської міської пристані, що в цій же затоці поряд з терміналом «Нібулон».

Самі нардепи через велику зайнятість участь у акції не брали. Натомість разом з подорожувальниками весь час були їхні помічники. Вони розповіли, що 7 червня у Верховній Раді було створене міжфракційне об’єднання «За розвиток річок України». До його складу ввійшли 44 депутати-мажоритарники, округи яких виходять на головну артерію країни.

Тож 11 червня і було запущено тур по Дніпру, щоб привернути увагу до проблем, повязаних з цією річкою. Адже, як написав на своїй сторінці у Facebook Андрій Вадатурський : «Річкове господарство в Україні перебуває у надкритичному стані. І дуже легко під прапорами фейкової боротьби «за відродження Дніпра» просувати не нові банальні схеми. Суть «реформи» - обкласти річки даниною через введення річкового збору, за рахунок якого буде утримуватися новостворена контролююча адміністрація на кшталт корупційної АМПУ. Ми ж пропонуємо альтернативу – концепцію, яка містить в собі найкращий світовий досвід та успішно працює в Європі. Відродивши Дніпро – відродимо Україну!»

Дуже вдалим було рішення запросити до подорожі і голову місцевої громадської організації «Старий Дніпро» Віталія Іващенка. Дослідник історії затоплених сіл провів цікаву екскурсію. Поки «ракета» розрізала хвилі водних просторів, пропливали над територіями, де колись були села Городище, Комарівка, Козинці та інші села. Тож діти мали змогу краще пізнати історію рідного краю.

ракета 5     ракета 6     ракета 7

Із публікації Леоніда Мілютіна («Вісник Переяславщини» від 27 червня 2017 року)

Прочитано 632 разів

Наші партнери

ГІСДПУНІЕЗМіська радагазета Вісник ПереяславщиниНовий поглядУкрпромпостачПереяславська районна радаТелерадіокомпанія АльтаІнститут мистуцтвознавстваПереяслав-Хмельницька РДАПереяслав-Хмельницька ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5