Новини
Субота, 18 листопада 2017 20:39

"Переяславська Венеція"

 

До Весвітнього Дня геоінформаційних систем

«ПЕРЕЯСЛАВСЬКА ВЕНЕЦІЯ»

За ініціативою ряду великих компаній США, які входять до Національного географічного товариства, було вирішено щорічно відзначати День географічних інформаційних систем - День ГІС (Geographic Information Systems DauGIS Dau).

Цей День відзначається в середу протягом тижня ГІС, коли повсюди проходять різні заходи – виставки, семінари, дні відкритих дверей. Відвідуючи їх, кожен бажаючий може ознайомитися з останніми досягненнями у сфері геоінформатики.

День ГІС у даний час відзначається більш як у 70 країнах світу. А ось українські організації поки-що не дуже активно долучаються до цієї акції, хоча геоінформатика, як невідємна частина інформаційного товариства, все активніше входить в життя країни. Розробляються муніципальні та відомчі ГІС системи, геоінформаційні технології використовуються в містобудуванні, територіальному плануванні, картографуванні і т.п.

ГІС – Асоціація України, яку очолює Олександр Мельник з 2103 року, активно підтримує ідеї розробки громадських організацій нашого міста та району, зокрема ГО «Старий Дніпро».

У цьому році в Україні до всесвітньої акції ГІС День 2017, поряд з такими містами як Київ та Харків, долучилося село нашої Переяславщини – Циблі. Свято відзначалося 15 листопада в Будинку культури цього села у формі круглого столу.

Переяславська Венеція» - так ініціатори (голова громадської ініціативи «Корінь нації» Микола Богатир, директор ГІС – Аосоціація України Олександр Мельник та голова ГО «Старий Дніпро» Віталій Іващенко) вирішили назвати цей захід, який ставив за мету: знайомство і обговорення реалізації ГІС проектів на території Переяславщини та за її межами; розвиток туризму, економіки та створення позитивного іміджу регіону; покращення інвестиційного клімату; збереження національної та історичної пам’яті; формування патріотичної свідомості; збереження та примноження об’єктів природно-культурної спадщини; сприяння розвитку та збереження екології в регіоні.

Співорганізаторами, а також партнерами і учасниками «Переяславської Венеції» стали: департамент економіки та торгівлі Київської облдержадміністрації, Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація, яку представляла заступник голови РДА Любов Онопрієнко; районний відділ культури РДА – Анна Скляренко, ГІС –Асоціація України – архітектор киянин Сергій Маркітаненко, а також експерт , студентка Київського Національного університету будівництва і архітектури Олександра Насардінова; Університет новітніх технологій був представлений ректором Валентином Боровим, старшими викладачами кафедри «Геодезії, землеустрою та екології» Заремою Криворученко та Ангеліною Опінович; ГО «Старий Дніпро» представляв голова організації Віталій Іващенко та редактори Микола Михняк і Микола Чирков; громадська ініціатива «Корінь нації» - голова Микола Богатир; громадська жіноча організація «Надія» - голова Тетяна Андросенко; районний відділ культури – відповідальний секретар за охорону культурної спадщини Любов Тенетко; громадська культурно-просвітницька організація «Переяславський скарб» - етнограф і музеєзнавець Людмила Набок; Інформаційний туристичний центр, рекламне агентство «Фокус-Медліа» - Андрій Біліченко та Ірина Щава, ЗОШ №1 - учитель Людмила Дереча та учні школи; НІЕЗ «Переяслав» - завідувач науково-дослідного сектора «Археологічна експедиція Олександр Прядко. Учасників заходу вітали заступник голови РДА Любов Онопрієнко та голова Циблівської сільської ради Сергій Дяченко.

Захід розпочався нетрадиційно – для його учасників була організована туристична оглядова екскурсія «Унікальними місцями Переяславщини» з відвідуванням оспіваних Тарасом Шевченком Трибратніх могил біля с.Стовп’яги, берези-тризуб у с. Дем’янці, пам’ятника Тарасу Федоровичу на Борисівському полі, де відбулася битва з поляками, оспівана у поемі Шевченка «Тарасова ніч», городища біля с. Віненці.

Та його родзинкою було відвідання Дніпровської тераси біля с.Циблі, з якої відкривається панорама затоплених Канівською водоймою придніпровських територій від колишніх сіл Трахтемирів та Підсінне до греблі Канівської ГЕС – Переяславської Венеції.

За задумом організаторів саме ця частина тераси поруч із Циблями може стати місцем спорудження оглядового майданчика та пам’ятного знаку затопленим селам Переяславщини, які могли б поповнити список об’єктів, що приваблюють туристів.

Згодом учасники «Переяславської Венеції» перемістилися до малої зали Будинку культури, де і відбувалася основна частина заходу. За «круглим столом» заслухали доповіді та провели їх обговорення у присутності учнів старших класів Циблівської ЗОШ.

Олександра Насардінова доповіла про діяльність ГІС – Асоціація України, її проекти, концепції, зокрема про моделювання макетів затоплених сіл у вимірі 3Д.

Учні ЗОШ №1 м. Переяслава-Хмельницького запропонували своє дослідження «Канівське водосховище: позитивні та негативні фактори впливу», у якому намагалися не тільки розповісти про затоплені водоймою села, а й проаналізувати наслідки цього великого втручання у природу. До речі, ця робота пройшла захист у Малій академії наук України.

Ректор Університету новітніх технологій   Валентин Боровий ознайомив присутніх із спеціальностями очолюваного ним вишу, запрошував учнів на навчання і запропонував Переяславщині на базі однієї із шкіл створити мультимедійний центр-філію університету.

Микола Богатир, який презентував і панорамний майданчик, ознайомив учасників з роботою над пошуком нових привабливих для туризму місць на Переяславщині. Він також розповів про створення інтерактивних карт об’єктів природо-культурної спадщини Переяславщини та нетрадиційних методів їх популяризації.

Людмила Набок повідала про затоплені церкви, а Олександр Прядко охарактеризував археологічні пам’ятки в околицях села Циблі, детально поінформував слухачів про унікальність давньоруського городища Циблі-Узвіз та звернув увагу на перспективність використання даних об’єктів у туристичній сфері

Завершив обговорення Віталій Іващенко, який зупинився на роботах і проектах ГО «Старий Дніпро», зокрема на тих, які реалізуються за підтримки ГІС Асоціація України. Від імені учасників зібрання він також подякував господарям за надану можливість провести цей захід і закликав присутніх приєднуватися та допомагати у зібранні додаткової інформації, наприклад старих фотографій).

У рамках даного заходу діяла англомовна та україномовна фотовиставка туристичних об’єктів Переяслав-Хмельницького району та об’єктів, які знаходилися на території Канівського водосховища до його створення, а також виставка карт «Старий Дніпро» (Канівського водосховища до затоплення)та «Панорамний майданчик» , карта Київської області з нанесеним на неї обласним туристичним маршрутом «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки» і виставка на тему затоплених сіл (стенди, фото, газетні вирізки та макети затоплених сіл).

В організації та проведенні заходу велику допомогу надали директор Будинку культури села Циблі Володимира Вірчич та сільська бібліотека.

Могили На Трибратніх могилах

      

Береза тризуб Береза-тризуб у Демянцях

ФедоровичПам’ятний знак про «Тарасову ніч»
на Борисівському полі

 

Городище На городищі біля с.Віненці

Вид на водорйму Вид із тераси біля с.Циблі

 

За картами Микола Богатир та Віталій Іващенко
показують на топокартах місця, які видно з тераси

На терасі Спільне фото на оглядовому майданчику

 

Круглий стіл За «круглим столом» у Циблях

ГІС

Олександра Насардінова
доповідає про діяльність ГІС Асоціація України

 

Після стола Бесіди тривали і після закриття «круглого столу»

 

 

 

Прочитано 754 разів

Наші партнери

ГІСДПУНІЕЗМіська радагазета Вісник ПереяславщиниНовий поглядУкрпромпостачПереяславська районна радаТелерадіокомпанія АльтаІнститут мистуцтвознавстваПереяслав-Хмельницька РДАПереяслав-Хмельницька ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5