Новини
Неділя, 31 грудня 2017 07:50

Громадська рада при державному агенстві водних ресурсів. Збори від 20.12.2017р.

Автор

 

20 грудня 2017 року відбулися збори Горомадської ради при державному агенстві водних ресурсів України.

Одним з розглянутих питань було: Перспективи та ризики побудови проектованого глибоководного транспортного шляху Е-40 (Балтійське море - Вісла - Прип`ять - Дніпро - Чорне море).

Е-40 - водний шлях довжиною понад 2000 кілометрів, який за проектом має пройти по території Республіки Польщі, Республіки Білорусі та України. Планується, що маршрут з`єднає Балтійське і Чорне моря від Гданська до Херсону поєднуючи річки Вісла, Західний Буг (Республіка Польща), Мухавець, Дніпро-Бузький канал, Піна, Прип`ять (Республіка Білорусь та Україна), Дніпро (Україна). Проект представляється як сучасний шлях із "варягів в греки", що має відкрити Польщі, Білорусі, Україні та іншим країнам нові можливості для торгівлі. Загальна площа регіонів, через які проходить шлях, складає 392 949,08 км2, де проживає 28 690 834 чоловік. Закладення основ для обгрунтування проекту Е-40 здійснювалось при підтримці Європейського Союзу у рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства шляхом реалізації проекту "Відновленння магістрального водного шляху Е-40 на ділянці дніпро-Вісла: від стратегії до планування" (2007-2015р.р.) з бюджетом понад 0,9 млрд Є.

Основні зацікавлені в будівництві Е-40  - Міністерство транспорту і комунікацій Республіки Білорусь і Респуьліканське унітарне експлуатаційно-будівельне підприємство "Дніпро-Бузький водний шлях". З польської сторони - Міністерство інфраструктури і будівництва Польщі та Міністерство морського господарства і річкового судноплавства. З боку України - Вольнська, Одеська та Херсонська обласні державні адміністрації, Волинське обласне управління водних ресурсів. З боку фінансово-промислових груп України перспективами проекту цікавиться ТОВ СТІ "Нібулон".

Слід відмітити, що проект Е-40 був включений до Стратегічного плану розвитку річкового транспорту України на період до 2020 року. Республіка Білорусь і Україна запропонували Європейській комісії включити проект відновлення водного шляху Е-40 до списку пріоритетних проектів Східного партнерства в сфері транспорту, які будуть підтримані Європейським Союзом в рамках політики модернізації. Робоча група з внутрішнього водного транспорту ЄЕК ООН запропонувала підтримку в проведенні заходів, пов`язаних з просуванням ідеї відновлення водного шляху Е-40.

В 2015 році міжнародним консорціумом було розроблено ТЕО проекту відновлення водного шляху Е-40. На Україну, згідно ТЕО припадає найменша частина інвестицій для ймовірної реалізації проекту. ТЕО показує, що основне призначення Е-40 - це перевезення вугілля - 20%, руди - 17%, будівельних матеріалів - 35%, хімікатів і добрив - 13%. Перевезення товару водним шляхом Е-40 триватиме більше 14 днів - це довше, ніж автомобільним або залізничним транспортом, а конкурентним по вартості він може бути лише при великих вантажах.

Безымянный

 

Прочитано 437 разів

Наші партнери

ГІСДПУНІЕЗМіська радагазета Вісник ПереяславщиниНовий поглядУкрпромпостачПереяславська районна радаТелерадіокомпанія АльтаІнститут мистуцтвознавстваПереяслав-Хмельницька РДАПереяслав-Хмельницька ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5