Версія для друку
Вівторок, 30 липня 2019 12:57

Екскурсія по Трахтемирову

Автор

 

20 липня за ініціативи ГО «Старий Дніпро» була організована поїздка в давню козацьку столицю – село Трахтемирів, у якій окрім членів організації взяли участь колишні жителі цього села та їх нащадки, які прибули з Лондона, Києва, Черкас, Березані і, звичайно, Переяслава. Вони побували біля пам’ятного знака гетьмана війська запорізького Петра Сагайдачного та біля Братської могили полеглих на Букринському плацдармі, відвідали старе козацьке кладовище та інші історичні місця Трахтемирівського півострова. Звичайно, побували в гостях у історика-любителя Сергія Скоценка та відлюдника Олега Петрика (Скіфа), який не тільки познайомив зі своєю хатою-музеєм, а й розповів про своє бачення історії цього краю. Земляків гостинно прийняла і Надія Василівна Красюк (баба Надя), хата якої збереглася над самим водосховищем.

Загалом обов’язки гіда взяв на себе колишній житель Трахтемирова, член ГО «Старий Дніпро» Микола Михняк, який також ознайомив з макетом майбутньої книги про це село.

Поїздка завершилася відвідуванням ще одного колишнього придніпровського села Бучак та штучного цілющого озера біля нього, а іноземні гості тим часом відвідали в Каневі Чернечу гору та вклонилися Великому Кобзареві.

 

      
 IMG 20190720 134935    IMG 20190720 134941
     
Прочитано 512 разів