Версія для друку
П'ятниця, 16 серпня 2019 16:25

Вплав Дніпро

Автор

 

"Вплав Дніпро" та Михайло Романишин.

«IRONMAN»(айронмен) – залізна людина. Так називають спортсменів та спортсменів-любителів, які подолали повну «залізну» дистанцію в триатлоні, що складається з наступних трьох етапів: 
- плавання — 3.86 км (2.4 милі)
- велогонка — 180.2 км (112 милі)
- біговий етап — 42.2 км (26.2 милі)
Це нереально важко, але в рази важче щоденно пливти марафонські дистанції та подолати всю українську ділянку Дніпра від кордону з Білоруссю до Чорного моря (близько 1000 км) і саме таку мету поставив собі плавець з України Михайло Романишин, який фіксуючи час та свій маршрут за допомогою навігаційних гаджетів долає не легкий шлях у різну погоду. І це командна робота, адже Михайла супроводжують як з води, так і з берегу, паралельно закриваючи всі організаційні моменти. 
У команді супроводу є і Сергій Кірчик – відомий організатор різних змагань та неодноразовий учасник з триатлону «Слов’янська Хвиля», а також запливу «Дніпро Ревучий». Саме через нього, ми з Юрієм Герасименком (представник ГІ «Корінь нації») дізналися що є такий заплив. 
Михайла та його команду потрібно було підтримати не лише тому, що це нам цікаво, не лише тому що Сергій підтримував наші заходи, не лише тому що маршрут проходив поблизу Переяслава (під правим берегом), але і тому, що цей захід мав соціальну місію. "Проект преследует несколько целей, но в первую очередь это привлечение внимания к экологическим проблемам Днепра, популяризация спорта среди наших граждан» - як зазначено в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна». 
Ми з Юрієм зустріли учасників заходу на воді між Ходоровим та Трахтемировим. У Трахтемирові вже стояла машина супроводу та був плановий вихід на воду - перечекали пік спеки, я показав декілька визначних місць, трішки розповів про тутешні села і ті затоплені, що ближче до Переяслава, а далі знову Михайло продовжив рух. Від Трахтемирова якусь символічну дистанцію поруч проплив і Юрій Герасименко. Я теж трішки підтримав у такий же спосіб героя запливу, долучившись на короткий відрізок вже за селом Зарубинці.Саме звідси у бінокль, який нам на час супроводу надав працівник спорт бази Andrei Aleksandrov ми роздивились руїни Іллінської церкви Іллі Пророка, затопленого села Циблі. 
Заслужений тренер України з плавання Карен Абрамов, який супроводжував Михаила Романишина та контролював за його станом, користуючись нагодою вказав на наші з Юрою деякі помилки в плаванні. Ну це й не дивно, адже ми є «самоучки». Тому для нас, слова поради були як подяка за підтримку спортивно-соціальної місії та її учасників. До речі, захід проходить під контролем експертів Національного реєстру рекордів України, адже подібних запливів в Україні ще не було. Ми бажаємо щоб команді вдалося досягти мети, яку вони поставили у 2019 та у 2020 роках. Наступного року, Міша збирається перепливти Чорне море. 
Те, що стосується теми збереження екології Дніпра та річок Переяславщини –нам не байдуже і про це свідчить цілий ряд організованих тематичних заходів протягом останнього десятка років. Те що зараз робить Михайло Романишин – заслуговує уваги і поваги. Тому, враховуючи, що команда "ВплавДніпро" пройшла вчора відрізок шляху навпроти Переяслава, просимо місцевих ЗМІ за можливості написати про головного героя, його команду та головне мету запливу, щоб привернути більшої уваги до питань необхідності збереження головної річки нашої країни. Додаткові матеріали можемо надіслати.

 

69278450 2642990909085738 7779253484745916416 o     69335215 2643138329070996 192731271519010816 n

 

 

Джерело: https://www.facebook.com/mikola.bogatir/posts/2643002449084584

Прочитано 471 разів

Медіа