Новини
Неділя, 20 листопада 2016 22:22

ГЕОІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА ПРОЕКТУ: "МУЗЕЙ СТАРОГО ДНІПРА"

Серед екологічних катастроф, які спіткали Україну у XX столітті, після Чорнобильської на другому місці по завданій шкоді є затоплення величезних територій у поймі р.Дніпро при будівництві каскаду гідроелектростанцій. Це лихо не обійшло і Переяславщину, де у вічність під воду канули мальовничі села, родючі землі, луги, діброви. Непоправимі і моральні збитки, адже похоронений і величезний пласт нашої етнокультури. Щоб врятувати хоча би пам'ять про те, яким було Придніпров'я ще півстоліття назад, і виникла ідея створення відповідного музею. Спочатку він задумувався як музей затоплених сіл, а потім його можлива назва стала як "Народний музей старого Дніпра".

1 лютого 2013 року у міській раді Перяслава-Хмельницького відбулася презентація цієї ідеї, авторами якої є Заслужений будівельник України Віталій Іващенко та Науково-історичний та етнографічний заповідник "Переяслав". На зустріч були запрошені науковці заповідника, Президент благодійного фонду сприяння розвитку геоінформаційних технологій "ГІС— Асоціація України" Олександр Мельник, нинішні і колиші головні архітектори міста і району, заступник голови РДА Валентина Губар, начальники відділів культури і туризму міста і району Антоніна Курило та Тетяна Палатна, член Спілки письменників України Іван Шпиталь, журналісти місцевих ЗМІ. 

Ініціатором ідеї став переяславський краєзнавець Віталій Іващенко

 

Прочитано 2245 разів

Наші партнери

ГІСДПУНІЕЗМіська радагазета Вісник ПереяславщиниНовий поглядУкрпромпостачПереяславська районна радаТелерадіокомпанія АльтаІнститут мистуцтвознавстваПереяслав-Хмельницька РДАПереяслав-Хмельницька ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5