Новини
Неділя, 26 березня 2017 17:55

Міст біля Переяслава врятує Київ від транспортного колапсу

Автор

 

Однією із головних проблем життєдіяльності економіки України є організація її автотранспортних потоків. Як показано на схемі автодоріг України, більшість із них проходять через м. Київ , створюючи напругу на вулицях і мостах столиці.  Особливо це можна бачити взимку під час снігопадів та ожеледиць, а влітку в спекотливу погоду, коли розтоплюється асфальт на вулицях.

Влада міста не може запропонувати нічого іншого, окрім призупинення вантажних перевезень через столицю на періоди від кількох годин до кількох діб для очищення доріг від снігу, або пропуску автопотоку через місто ночами, коли літня температура спадає.  Такі затримки транспорту провокують збої в роботі економіки країни.

Запобігти цьому могло б  будівництво нової  кільцевої автодороги навколо Києва, передбачене ще при підготовці до Чемпіонату Європи  з футболу у 2012 році. На схемі показано, як планувалося здійснити обєднання цим кільцем всіх автомагістралей, що проходять через Київ.

Майже за 10 років, що минули з часу оприлюднення цих намірів, практично нічого не вдалося зробити із запланованого.

Тим часом ситуація на землях, де повинна була пройти кільцева дорога, значно ускладнилася. Земельні ділянки змінили власників і частково забудувалися. Дійшло до того, що фантазери від будівництва вже вважають нереальним спорудження мосту через р. Дніпро в районі м. Українка , а планують «об’їхати» ці дорогі  землі кількакілометровим тунелем. Це, за їх підрахунками, буде значно дешевше, як викуповувати приватизовані ділянки землі.

Почали з’являтися і більш реальні пропозиції обійти м. Київ більшим кільцем. Так, заслуговує уваги пропозиція мостового переходу через Дніпро в районі м. Ржищев, розробленого інститутом «УкрНДІ Цивільсільбуд» при проектуванні ділянки дороги Б.Церква – Яготин.

Тут віддаленість від столиці безумовно відіграє позитивну роль на кошторисі будівництва та швидкості його реалізації.

На мій погляд, недоліком цього  варіанту є те, що не враховано   можливість спорудження цієї дороги як платного автобану для залучення закордонних інвестицій. Плануючи будівництво такого кільцевого автобану треба мати на увазі те, що на віддалі близько 30 км повинен бути безкоштовний міст, яким міг би стати перехід через Канівську ГЕС.

Я думаю, зручно було б зробити перехід через р. Дніпро в районі м. Переяслава-Хмельницького. Тут і найменша ширина Канівської водойми, і є можливість на перших етапах будівництва використовувати паром, адже порт «Переяслав» має глибоководний підхід та причали ТОВ «НІбулон», які легко розширити при необхідності.  З цього причалу зручні виходи автотранспорту на магістраль «Бориспіль-Дніпро» та «Київ-Харків»; для підходу до мосту з правого берега р. Дніпро можна розглянути використання підходу до гужового мосту , який діяв  у районі правобережного села Трахтемирів (був розібраний в період революційних подій 1917 р.).

міст титулка

Вважаю, що пропозиції прокладення такого напрямку автодороги та будівництва мостового переходу зацікавить інвестора, а сама дорога повністю захистить столицю від транспортних колапсів, відвівши від неї вантажні транспортні потоки. Україна ж отримає надійний транспортний коридор, який зв’яже всі напрямки , що зараз проходять через Київ. Столиця матиме  можливість розбудовуватись, а Київщина та Черкащина отримають додаткові умови для розвитку своїх віддалених районів – промислового, аграрного та рекреаційного секторів.  

Автор: Віталій Іващенко, заслужений будівельник України.

Прочитано 1112 разів

Наші партнери

ГІСДПУНІЕЗМіська радагазета Вісник ПереяславщиниНовий поглядУкрпромпостачПереяславська районна радаТелерадіокомпанія АльтаІнститут мистуцтвознавстваПереяслав-Хмельницька РДАПереяслав-Хмельницька ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІст. №5